czwartek, 3 grudnia 2020

Podsumowanie listopada 2020

 
Zgodnie z moimi oczekiwaniami, rynki pozytywnie zareagowały na wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Przełożyło się to na spory wzrost wartości portfela. Dynamika wzrostów w tym roku jest imponująca. Wartość portfela podwoiła się w przeciągu ostatnich 12 miesięcy.


W tej sytuacji podchodzę bardzo ostrożnie do nowych inwestycji. Na tym poziomie cen jest niewiele spółek które jestem w stanie dodać do portfela. Jeśli sytuacja na rynku nie ulegnie zmianie to będę szukał okazji wśród spółek defensywnych.


Zmiany dywidendy
 • Wendy's (WEN) podwyżka dywidendy o 40%
 • Visa (V) podwyżka dywidendy o 6.67%
 • Royal Gold (RGLD) podwyżka dywidendy o 7.14%
 • Kimco (KIM) podwyżka dywidendy o 60%

Dywidendy


Nazwa

Symbol

Kwota

Apple

AAPL

141.13 zł

Oneok

OKE

890.72 zł1031.85 zł


Dywidendy w tym miesiącu: 1031.85 zł (+59% r/r).


Średnia miesięczna dywidenda: 1038.96 zł.


Wartość portfela na koniec miesiąca: 561,480.40 zł (+7.2% m/m).


Kurs USDPLN: 3.80.2 komentarze:

 1. Cześć, jestem czytelnikiem Twojego bloga już od dłuższego czasu i super mi się podoba, sam inwestuje na GPW poprzez polski DM.

  Mógłbyś polecić na priv brokera pod akcje USA? Chciałbym aby miał możliwość depozytu w USD. Myślałem o degiro, ale oni mają depozyt w euro. Zależy mi na niskich prowizjach ze względu, że będę inwestował małe kwoty, głównie w celach nauki/poznania giełdy.
  Jak ktoś z czytelników podrzuci DM to też dzięki.

  Mój meil: franek.anowicz88 at gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej Franek, odpowiadałem na to pytanie wielokronie. Nie mogę polecić swojego brokera ponieważ on aktualnie nie pozwala zakładać kont osobom z Polski. Lata temu miałem konto w Interactive Brokers, możesz tam spróbować. Tam płaciło się $10 miesięcznie za otwarty rachunek z mniej niż $100k. Nie wiem jak jest teraz.

   Usuń