poniedziałek, 2 listopada 2020

Podsumowanie października 2020 - nowa spółka w portfelu

 Nic się nie zmieniło od ostatniego miesiąca. Cały dostępny kapitał inwestuję w akcje. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do przyszłości oraz rynku kapitałowego w USA.


Dokupiłem kolejną akcję Amazona oraz otworzyłem nową pozycję na telekomunikacyjnym molochu AT&T. Chyba nie ma dwóch bardziej różniących się od siebie spółek na giełdzie. Amazon, którego sprzedaż rośnie 30%+ w ciągu roku, oraz AT&T, która od lat stoi w miejscu. Dlaczego wybrałem akurat te dwie spółki? Myślałem przede wszystkim o dywersyfikacji.


W przypadku Amazona stawiam na dynamiczny rozwój. AT&T to spółka, która oferuje stabilny dochód, płaci od wielu lat wysoką dywidendę, niemal 8%. Takiej spółki nie kupuje się w oczekiwaniu wysokich wzrostów. Chodzi o stały dochód.


Za kilka dni czekają nas wybory w Stanach Zjednoczonych.  W sytuacji wygranej Bidena oczekuję, że rynek zareaguje na zapowiadane zmiany w sektorze energii. Paradoksalnie może to doprowadzić do wzrostu ceny ropy naftowej co odbije się pozytywnie na notowaniach spółek takich jak OXY czy OKE. Wygrana Trumpa oznacza utrzymanie status quo z ostatnich 4 lat i promowanie rozwiązań pro-biznesowych takich jak deregulacja, obniżanie podatków co stanowiłoby pozytywny sygnał dla giełdy.

Zresztą nawet jeśli wygra Biden, który obiecuje podwyżkę podatków to nadal stawiam na wzrosty. Myślę, że trudno będzie zatrzymać amerykańską gospodarkę, która dopiero co wychodzi z “kryzysu” i która w ostatnim kwartale rekordowo rosła 33%. Dlatego to kto przejmie Biały Dom nie ma aż tak dużego znaczenia..

Zmiany dywidendy

  • American Financial Group (AFG) podwyżka dywidendy o 11.1%

  • Weyerhaeuser Company (WY) przywrócenie dywidendy na poziomie 50% poprzedniej

Zmiany w portfelu

  • Zakup 1 akcji Amazon (AMZN) po cenie $3050.00

  • Zakup 110 akcji AT&T (T) po cenie $27.26

Dywidendy


Nazwa

Symbol

Kwota

Iron Mountain

IRM

132.68 zł

Occidental Petroleum

OXY

7.57 zł

Royal Gold

RGLD

73.36 zł

American Financial Group

AFG

126.75 zł340.35 zł


Dywidendy w tym miesiącu: 340.35 zł (+8% r/r).


Średnia miesięczna dywidenda: 1065.16 zł.


Wartość portfela na koniec miesiąca: 523,376.10 zł (+5.9% m/m).


Kurs USDPLN: 3.90.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz