środa, 2 września 2015

Nowa spółka w portfelu - The Hershey Company


The Hershey Company, znana pod nazwą Hershey's jest największym producentem czekolady i jednocześnie trzecim największym producentem słodyczy w Stanach Zjednoczonych. Spółka sprzedaje swoje produkty od 1894 roku. Przez ten okres była świetnym narzędziem do pomnażania pieniędzy.

Choć moim zdaniem ta czekolada jest średnia w smaku to trzeba przyznać, że Amerykanie ją kochają. Jest to najbardziej znana marka czekolady w USA. Sprzedaje się świetnie, w każdych warunkach, nawet podczas recesji. Dlatego jest to tak dobry biznes. Trudno ludziom zrezygnować z jedzenia czekolady. Poza tym Hershey's jest w stanie dość łatwo przerzucić wzrost kosztów produkcji na konsumenta.

Właśnie z tych powodów marzyłem aby pewnego dnia stać się jej udziałowcem. Wczoraj się to udało. Kupiłem 45 akcji po przyzwoitej cenie 87.75$.

Przy tej cenie wskaźnik C/Z wynosi około 17. Na pewno nie jest to tanio, ale za inwestycję w tak dobry biznes warto zapłacić więcej. Hershey's płaci dywidendę na poziomie 2.6%. To nie jest dużo, ale ostatnia podwyżka wyniosła niecałe 9%. Jeśli to tępo się utrzyma to dywidenda powinna się podwoić po 8 latach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz