wtorek, 12 grudnia 2023

Podsumowanie listopada 2023

 

Listopad był miesiącem wzrostowym. Wydaje się, że dzięki informacji z rezerwy federalnej, która nie będzie w najbliższym czasie podnosić wysokości stóp procentowych.


Akcje i krypto poszły w górę, choć według mnie jest to przedwczesny optymizm. Upłynie jeszcze sporo czasu zanim stopy procentowe zostaną obniżone co dopiero może mieć realny wpływ na gospodarkę.


Życzę udanych inwestycji!


Zmiany dywidendy

 • Royal Gold (RGLD), podwyżka dywidendy o 5.26%

Dywidendy

Nazwa

Symbol

Kwota

Apple Inc.

AAPL

192.00 zł

ONEOK, Inc.

OKE

1,069.60 zł

American Financial Group

AFG

600.00 zł

Starbucks Corporation

SBUX

82.08 zł1,943.68 zł


Dywidendy w tym miesiącu: 1,943.68 zł (-9% r/r).

Średnia miesięczna dywidenda: 2,078.43 zł.

Wartość portfela na koniec miesiąca: 1,040,292.00 zł (+4.6% m/m).

Kurs USDPLN: 4.00.

3 komentarze:

 1. Jeśli dobrze pamiętam, to wspominałeś dawniej, że mieszkasz w USA, zatem masz nieograniczony dostęp do ETFów amerykańskich, więc czy rozważasz dodanie w przyszłości ETFów typu JEPI, JEPQ (ETFy opcyjne)? obecnie stopa dywidendy wynosi ok 9-10%, dywidenda jest wypłacana miesięcznie. Podczas koniunktury giełdowej yield może być mniejszy, jednak wciąż będzie bardzo atrakcyjny. Choć te ETFy nie oferują jakiegoś fajnego wzrostu, to jest to ciekawe źródło dywidend. Sam rozważam dodanie JEPQ do portfela. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiabyłbym się bliżej przyjrzeć tym ETFom. Ale głównym powodem dla którego się pozbyłem innych z portfela były kwestie podatkowe. Nie chodzi wysokość podatku tylko ich rozliczenie. Zajmowało więcej czasu. Z akcjami jest dużo prościej. Dlatego skłaniam się bardziej do dodania do Altri (MO), która aktualnie oferuję podobną stopę dywidendy.

   Usuń
  2. właśnie od dzisiaj inwestorzy z UE będą mogli nabyć odpowiednik od JP Morgan więc przetestuję w praktyce, potem się za jakiś czas odniosę na blogu jak to wygląda podatkowo.

   Usuń