piątek, 20 grudnia 2019

Kończę z GPW - podsumowanie listopada 2019

W listopadzie pozbyłem się ostatnich polskich akcji, sprzedałem akcje GPW. W ten sposób zakończyłem swoją przygodę z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Nadal uważam, że polska giełda ma potencjał i jest na niej sporo dobrych spółek. Gdybym nie miał wyboru na pewno zostałbym na niej dłużej.

Dwie spółki w portfelu ogłosiły podniesienie wypłat co prawie zrekompensowało spadek średniej miesięcznej dywidendy po stracie GPW.

Zmiany w portfelu

 • sprzedaż 150 akcji GPW po cenie 39 zł

Zmiany dywidendy

 • MCD podniesienie dywidendy o 7.7%
 • MSFT podniesienie dywidendy o 10.87%

Nazwa
Symbol
Kwota
ONEOK, Inc.
OKE
537.88 zł
Apple Inc.
AAPL
111.27 zł


649.15 zł

Dywidendy w tym miesiącu: 649.15 zł (-7% r/r).

Średnia miesięczna dywidenda: 562.17 zł.

Wartość portfela na koniec miesiąca: 279,660.15 zł (+1.1% m/m).

Kurs USDPLN: 3.85.

5 komentarzy:

 1. Ile różnych spółek w portfelu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam. Przede wszystkim gratuluję wyników. Pewnie w USA to normalne, bo indeksy biją tam kolejne rekordy i nie widać końca. Fakt że nasza giełda giełda (Polska) tak naprawdę zaliczyła już można powiedzieć straconą dekadę. Czy będzie więcej do stracenia ? Moim zdaniem może tak być, choć będąc w ogonie Europy trudno o słabszy wynik, ale zawsze można się postarać .... :)
  Osobiście cały czas wierzę w ten rynek, a przekonuje mnie chociażby skrajne zniechęcenie i kilka czynników których opisanie byłoby zbyt długie.
  Życzę Wesołych Świąt i udanych inwestycji w 2020 roku !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ale te dobre wyniki wynikają sporo ze szczęścia. Każda hossa kiedyś się kończy :)

   Zgadzam się, że te negatywne nastroje na naszej giełdzie mogą sie przełożyć z czasem na spore zyski. Wyceny są bardzo niskie, znajduję sporo dobrych spółek notowanych C/Z ~10. Kusi polski rynek!

   Pozdrowienia i wzrostów w 2020!
   Usuń
 3. Szkoda że całkiem opuściłeś GPW. co oczywiście jest dla mnie zrozumiałe ale przez brak w portfelu choćby paru spółek z GPW . blog traci wielu czytelników.

  OdpowiedzUsuń