piątek, 12 lipca 2019

Podsumowanie czerwca 2019
Jak pewnie wiecie w tym roku sprzedałem większość swoich akcji. Przygodę z inwestowaniem zaczynam praktycznie od zera. Mój stary plan, który zakładał osiągnięcie portfela o wartości miliona złotych jest już nieaktualny. Pora przyjąć nowy plan. 

Mam już pewien pomysł jak będzie on wyglądał. Zmieniam dotychczasowe założenia. Nauczyłem się że nie ma większego sensu śledzenie coraz to wyższej wartości portfolio. Interesuje mnie bardziej dochód z dywidend. Ma to praktyczne znaczenie jeśli zdecyduję się kiedyś przejść na emeryturę i utrzymywać się, z tych środków.

Moim krótkoterminowych celem, do końca roku będzie podniesienie poziomu średniej dywiedendy do 500 zł/m-c. Przygotuję również plan na kolejne 5-10 lat.


Nazwa
Symbol
Kwota
Visa Inc
V
41.40 zł
Microsoft Corporation
MSFT
177.73 zł
McDonald’s Corporation
MCD
185.94 zł


405.08 zł


Dywidendy w tym miesiącu: 405.08 zł (-69% r/r).

Średnia miesięczna dywidenda: 458.83 zł.

Wartość portfela na koniec miesiąca: 239,698.55 zł (+7% m/m).


Kurs USDPLN: 3.73.


4 komentarze:

 1. Cześć, czy zastanawiałeś się nad inwestycją w ETFy? Istnieją na rynku ciekawe wypłacające wysoką dywidendę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brałem je wiele razy pod uwagę i uważam, że to najprostszy sposób inwestowania. Osobiście jednak wolę i lubię analizować indywidualne biznesy, dlatego kupuję akcje.

   Usuń
 2. Powodzenie w nowym planie. Sądzę że inwestowanie z nastawieniem na dywidendy to kwintesencja prawdziwych inwestycji. Też powoli, bo powoli się na to przerzucam ...
  To niby oczywiste, ale przychodzi chyba później niż się wydaje ... to dlatego że człowiek próbuje rożnych nie zawsze skutecznych rozwiązań ...

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Pozdrawiam również i życzę powodzenia.

   Usuń