czwartek, 24 kwietnia 2014

Zwiększam pozycję w Novita SA o 50%

O Novicie pisałem już w tym roku tutaj. Kupiłem wówczas 200 akcji tej spółki.

Od tamtego czasu doszło do kilku istotnych wydarzeń:

  • Zarząd spółki zarekomendował wypłatę dywidendy w wysokości 2,03 zł/akcję co daje ponad 6% stopę dywidendy przy dzisiejszym kursie zamknięcia.
  • Spółka spodziewa się rekordowo wysokich zysków w 2014 roku na poziomie 7,4 mln zł (12% wzrost w stosunku do 2013). Odbieram to jako pozytywny sygnał, szczególnie, że zarząd tej spółki przyjmuje zwykle bardzo rozsądne założenia, które potwierdzały się w przeszłości.
  • Spółka odnotowała rewelacyjne wyniki sprzedaży za I-szy kwartał 2014.
  • Duży akcjonariusz Finveco nadal zwiększa swoje zaangażowanie dokupując akcje na rynku.
  • Spółka Lentex, drugi duży akcjonariusz zamierza ogłosić wezwanie do sprzedaży akcji Novity, tak aby osiągnąć pakiet większościowy po cenie 35 zł/akcję.
  • Finveco obawiając się przejęcia kontroli nad spółką przez Lentex ogłasza Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy, aby odwołać przedstawicieli Lentexu z Rady Nadzorczej oraz podnieść dywidendę.
Nie do końca rozumiem co chce osiągnąć Finveco, ale jedno jest pewne. O spółkę mocno walczą dwie strony. Obaj akcjonariusze mają po odpowiednio 31 i 33% akcji zatem brakuje im około 20% akcji, aby przejąć kontrolę.

Według mnie jest to okazja dla drobnych akcjonariuszy, aby skorzystać z okazji i dokupić akcje póki są one jeszcze na poziomie niższym niż wezwanie. Z tego powodu zwiększyłem swój stan posiadania Novity o 50%. Kupiłem 100 akcji po cenie 33,50 zł. Aktualnie posiadam 300 akcji zakupionych po średniej cenie 31,87 zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz